eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Już 400 osób obejrzało wystawę. CIT zaprasza [GALERIA]

Autor: Zbigniew Włodarczyk

W Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie trwa interesująca wystawa o tematyce kolejowej - Modelarstwo kolejowe - Pamiątki kolejnictwa

Na temat trwającej jeszcze wystawy wypowiedział się kierownik Centrum Informacji Turystycznej w Gryfinie Sebastian Rożko.

- Obecna wystawa, którą mamy od 3 września do 26 września została przygotowana przez Zachodniopomorski Klub Miłośników Kolei. Klubowicze przygotowali pamiątki kolejnictwa oraz modele kolejowe. Mamy makietę składającą się z kilku modułów przedstawiającą gospodarstwa, kościół, cmentarz, jest też statek UFO, pociąg przejeżdżający przez teren makiety. Ponadto mamy dwie gabloty, w których znajdują się modele lokomotyw i wagonów podzielone na okresy czasowe. W jednej są modele z lat 60. do 90. W drugiej gablocie są modele nowsze, jeżdżące dzisiaj. Trzecią grupą eksponatów są pamiątki kolejowe - telefony, oświetlenie, latarki. Wszystkie te eksponaty są oryginalne, ale już wycofane ze służby. Mamy także plany stacji gryfińskiej sprzed przebudowy oraz plan stacji przedwojennej. Wystawa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Przez dwa tygodnie obejrzało ją prawie 400 osób. Oczywiście były to zarówno osoby indywidualne, jak też grupy szkolne i przedszkolne.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu