eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

To już tradycja. Kolejna stłuczka na Sienkiewicza [GALERIA]

Autor: Kamil Miler

W grudniu pisaliśmy o stłuczce z udziałem karetki pogotowia ratunkowego, do jakiej doszło na skrzyżowaniu ul. Żeromskiego z Sienkiewicza. Nie minął miesiąc, a w tym miejscu zdarzyła się kolejna kolizja. - To już staje się tradycją – mówią okoliczni mieszkańcy, ale do śmiechu nie jest nikomu. Samochody zostały mocno rozbite, na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń, chociaż w jednym z nich znajdowało się dziecko

Kobieta spokojnie jechała volkswagenem passatem z nowego ronda przy ul. Armii Krajowej pod górkę, a więc ulicą Sienkiewicza. Nagle w jej lewy bok wjechała rozpędzona toyota – która wyjeżdżając z ul. Żeromskiego nie zatrzymała się przed znakiem stop.

- Nie zauważyłem go – mówił później kierowca, który prawdopodobnie był przedstawicielem handlowym.

W aucie kierowanym przez kobietę uruchomiły się poduszki powietrze amortyzując uderzenie. Przód toyoty zwinął się niczym harmonijka. Na szczęście nikt nie doznał poważnych obrażeń. Po kilkunastu minutach na miejscu pojawiła się karetka pogotowia ratunkowego, aby profilaktycznie przebadać dziecko.

- Panie, miesiąc temu właśnie karetka miała tu kolizję. Średnio raz na miesiąc do niej dochodzi w tym miejscu. Kierowcy nie zatrzymują się na znaku stop albo wyjeżdżają daleko do przodu, bo jest słaba widoczność na ul. Sienkiewicza. Inna sprawa, że niektórzy zbyt szybko jeżdżą po Sienkiewicza – mówią mieszkańcy.

- Tu powinien być próg zwalniający. Od razu sytuacja byłaby rozwiązana. Tego znaku stop nie widać – mówi przedsiębiorca prowadzący w pobliżu bar. – Dotychczas stłuczki kończyły się bez dużego uszczerbku na zdrowiu. Ale może dojść do większej tragedii – dodaje.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu