Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Już w tę sobotę charytatywny trening z czterema gryfińskimi trenerkami fitness

Autor: dost.

Organizatorką akcji charytatywnej pn. 100 przysiadów dla Ani jest Gabriela Wojciechowska, zaangażowała w przedsięwzięcie o szczytnym celu jeszcze 3 inne gryfińskie trenerki. Wydarzenie odbędzie się w sali gimnastycznej SP nr 2 w Gryfinie w sobotę 13 października

Inicjatorce zadaliśmy kilka pytań odnośnie do koordynowanej przez nią akcji charytatywnej:

Co skłoniło cię do zorganizowania takiej akcji?

- Jest to trening charytatywny dla Anny Szczudlińskiej, fajterki, która robi w tygodniu więcej przysiadów od niejednej z nas, mimo że na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim. Kiedy poznałam jej historię, tak mnie wzruszyła i ujęła, że postanowiłam zadziałać, aby jej pomóc. Ania cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, ma porażone obie nogi i prawą rękę, dlatego nie może chodzić, choć usilnie wierzy w to, że jeśli będzie dużo ćwiczyć, to pójdzie na spacer o własnych siłach. Po operacji ręki, kiedy musiała leżeć i nie mogła się ruszać praktycznie przez 3 miesiące, poczuła się bardzo źle w swoim ciele. Szukała dla siebie czegoś, co zajmie jej czas i będzie jej motywacją, zafascynowała się tym, co robi Ewa Chodakowska. Przyglądała się metamorfozom innych dziewczyn i postanowiła również o siebie zawalczyć. Mimo że Ania ukończyła studia, nie miała większego celu, wreszcie podjęła decyzję, że tym celem będzie dążenie do samodzielności i do sprawności. Napisała do Chodakowskiej, a najpopularniejsza w Polsce trenerka skontaktowała się z nią. Obecnie cały czas jej pomaga. Ania robi przysiady przy drabince, którą to właśnie Chodakowska jej podarowała.

Trudno było namówić pozostałe gryfińskie trenerki do udziału w tym przedsięwzięciu?

- Nie, wcale. Każda z nich od razu się zgodziła, każda też zrobi swój trening. Asia Szczupak zaproponuje HIIT + wzmocnienie brzucha między 11.00 a 11.40, Paulina Radke zaprasza na zumbę o 11.50, a już od 12.40 do 13.20 tabata z Beatą Kowalkowską. Natomiast ja przeprowadzę trening funkcjonalny w godz. 13.30 -14.10 i na zakończenie kwadrans stretchingu. Będzie nam niezwykle miło, jeśli chętne gryfinianki – i gryfinianie - przyłączą się do nas. Będziemy wspólnie ćwiczyć po to, aby pomóc spełnić marzenie chorej, ale niezwykle zaciętej w walce o siebie dziewczyny. Pomóżmy Ani wyrzucić wózek do morza i przyczynić się do spełnienia marzenia o wstaniu na nogi bez pomocy przyrządów i osób trzecich.

Jak będzie się odbywała zbiórka?

- Podczas trwania wydarzenia, czyli w godzinach od 11.00 do 15.00 zbierane będą pieniądze do specjalnych puszek, wszystkie zostaną przekazane Ani Szczudlińskiej.

 

Dla tych, którzy chcieliby bliżej poznać historię Ani Szczudlińskiej pozostawiamy link: https://www.facebook.com/chodakowskaewa/videos/2163285437078488/

bg

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu