eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kawka do Sawaryna: Jeszcze tylko stylista i wybory wygrane

Jacek Kawka na sesji w mocnych słowach poruszył m.in. kwestie nowego stanowiska w gryfińskim magistracie
Jacek Kawka na sesji w mocnych słowach poruszył m.in. kwestie nowego stanowiska w gryfińskim magistracieAutor: Tomasz Obacz

Można było przewidzieć, że ogłoszony w styczniu nabór na nowe stanowisko urzędnicze w gryfińskim magistracie nie przejdzie bez echa na sesji rady miejskiej. Głos w tej sprawie zabrał radny opozycji Jacek Kawka, który dosadnie skwitował działania burmistrza

W temacie naboru na stanowisko koordynatora ds. komunikacji radny wypowiedział się na ubiegłotygodniowej sesji. Kierował je bezpośrednio do burmistrza Mieczysława Sawaryna.

- Czytając ogłoszenie o tym naborze dochodzę do wniosku, że rzeczywiście po tym, jak zaczął pan wydawać tę swoją gadzinówkę, tę nową gazetkę, że wybory idą i brakuje wam jeszcze kogoś do komunikacji – zaczął swoją wypowiedź radny.

W dalszej części mówił, że obecnie UMiG wygląda, jak urząd miasta stołecznego. Zaczął wymieniać stanowiska urzędnicze takie jak ogrodnik, architekt oraz nowo powołany koordynator ds. komunikacji.

- Jeszcze tylko brakuje jakiegoś stylisty i wybory będą wygrane – powiedział Jacek Kawka.

Radny poprosił o informacje, jakie jest główne zadanie osoby na nowym stanowisku i jakie wynagrodzenie będzie jej przysługiwało.

 

Więcej na temat ubiegłotygodniowej sesji można przeczytać w obecnym numerze Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu