eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kim są zawodnicy testowani przez Energetyk? Posiłki ze Skolwinu i Pogoni

Minęły pierwsze emocje związane z inauguracją okresu przygotowawczego przez 3-ligowego Energetyka. Czas przyjrzeć się temu, kto stawił się na boisku przy ulicy Sportowej

Na pierwszym treningu stawiło się ponad trzydziestu zawodników. Grupą dominującą byli piłkarze A-klasowych rezerw oraz klubowi juniorzy starsi. W gronie tym znalazło się ponadto dziewięciu testowanych. Kim są?

- Przyjechali zawodnicy ze Świtu Skolwin, Pogoni Szczecin, Vinety Wolin, Jezioraka Szczecin, Unii Dolice, Pomorzanina Nowogard, Wichra Brojce, Ogniwa Babinek i Błękitu Pniewo - wylicza trener Kubacki, po chwili podając nam nazwiska testowanych.

Jak informowaliśmy już wczoraj, na Stadionie Miejskim pojawili się Paweł Plis i Grzegorz Kaniecki oraz awizowany przez "Gazetę Gryfińską" Patryk Janczak z Jezioraka.

Pozostali zawodnicy to: Dominik Andrzejewski (napastnik, rocznik 1999), Damian Kosior (środkowy bądź boczy obrońca z Pomorzanina Nowogard), Kacper Pluta z Unii Dolice (środkowy pomocnik, rocznik 1998, wcześniej Błękitni Stargard, 8 meczów w drugiej lidze), Wladyslaw Dorosh, ukraiński środkowy obrońca z Wichra Brojce, który był testowany w Świcie Skolwin, Mariusz Bedliński z Vinety Wolin (środkowy pomocnik, rocznik 1997, testowany przez Świt Skolwin), a także bramkarz Bartek Piotrowski z Pogoni II Szczecin, starszy o rok brat Jakuba Piotrowskiego.

- Najprawdopodobniej dołączy do Energetyka wiosną. Pogoń chce go wypożyczyć i rozmawiamy - wyjaśnia Kubacki, dodając, że 22-letni bramkarz ma za sobą treningi z pierwszym zespołem "Dumy Pomorza".

Lista testowanych wydłuży się w najbliższych dniach. Na dwóch treningach (środowym i czwartkowym), mają zjawić się też Bartek Sobinek (środkowy pomocnik Świtu Skolwin, rocznik 1998), Błażej Starzycki, 17-letni rozgrywający z juniorów starszych Pogoni Szczecin oraz 34-letni Łukasz Deptuła z Błękitu Pniewo!

- Jesteśmy z Łukaszem po wstępnej rozmowie. Ma zjawić się na zajęciach. Tak samo jak Kacper Gajdemski, bramkarz Gwardii Koszalin z 1998 rocznika, który jest wychowankiem Chemika Police oraz Krzysztof Suwalski z Vinety Wolin. To wychowanek Salosu Szczecin z tego samego rocznika - dopowiada szkoleniowiec ze Szczecina, który wszystkim wymienionym przyjrzy się w sobotnim wewnętrznym sparingu.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu