eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Koalicja PiS z PO.N w Gryfinie stała się faktem!

Ugrupowanie Mieczysława Sawaryna straciło władzę w Radzie Gminy! Doszło jednocześnie do sensacyjnej koalicji - póki co wciąż nieformalnej.

Obraz, jaki wyłonił się już na samym poczatku obrad, pozbawił złudzeń największych politycznych niedowiarków. Andrzej Urbański, który z ramienia Koalicji Obywatelskiej ubiegał się o fotel burmistrza, zaproponował na stanowisko Przewodniczącego nowej Rady Miejskiej - Rafała Gugę, jako wspólnego kandydata PiS oraz obozu, który sam reprezentuje. Była to jedyna zgłoszona kandydatura, wobec czego losy głosowania są raczej przesądzone. Komitet Mieczysława Sawaryna oświadczył, że w takiej sytuacji nie weźmie udziału w głosowaniu. Radny popierający burmistrza - Marcin Para - w mocnych słowach odniósł się do "nowego małżeństwa", jak to ujął. Zenon Trzepacz, spuentował taki obrót spraw słowami, że jest chyba w San Escobar. Po czym odnosząc się do decyzji radnych PiS o koalicji z PO odmówił udziału w głosowaniu, bo "nie chce narażać się prezesowi".

Wszystko wskazuje na to, że właśnie rozpoczyna się wyjątkowo barwna kadencja. Będziemy informować na bieżąco o dalszym przebiegu trwającej sesji.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu