eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kolejna bitwa w Gryfinie już 22 września

Tym razem grupy rekonstrukcyjne przedstawiają inscenizację pod tytułem „Orły nad Driel”, częścią operacji Market Garden - działań wojennych na terenie Holandii we wrześniu 1944 r. Skala przedsięwzięcia będzie podobna do tych z ostatnich lat. Aktywnie uczestniczyć w niej będzie ok. 200 aktorów, którzy korzystać będą z historycznych obiektów wojskowych

W piątek (21.09) we wszystkich szkołach zarządzanych przez Gminę Gryfino odbędzie się program edukacyjny „Polacy w operacji Market Garden”. W sobotę (22.09) od godz. 12.00 do godz. 14.30 tradycyjnie na pl. Księcia Barnima I odbędzie się prezentacja pojazdów i poszczególnych grup.

Od godz. 15.00 występować będą zespoły amatorskie. A sama inscenizacja rozpocznie się o godz. 17.00 na nabrzeżu. Akcja toczyć będzie się tak jak dotychczas na południowej części nabrzeża, ale tym razem działania będą skumulowane przy murach obronnych. Dzięki temu, jak zapewniają organizatorzy widowisko będzie dostępne dla większej ilości widzów.

Inscenizacja potrwa ok. godzinę. Po niej (od godz. 18.00 do godz. 20.30) wystąpi zespół o uznanej marce Chłopcy z Placu Broni, posiadający takie przeboje jak: „Kocham wolność”, „Kocham cię”, „O! Ela”.

Więcej o tym wydarzeniu w najbliższym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu