eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kolejna podwyżka za ścieki w Gryfinie!

Autor: Archiwum

Wszystko wskazuje na to, że od 1 lipca mieszkańcy gminy Gryfino zapłacą więcej za ścieki. We wniosku Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie w tej sprawie, widnieje wyższa o prawie 10% kwota niż dotychczas

Z początkiem roku w Polsce do życia powołano jednostkę, która w skrócie nazywana jest Wody Polskie. Jednym z jej zadań jest zatwierdzanie taryf za wodę i ścieki. To właśnie tej jednostce PUK w Gryfinie musi przedłożyć taryfy za te usługi. W tym roku miał na to czas do poniedziałku 12 marca. Teraz państwowa jednostka ma 45 dni na odniesienie się do proponowanych kwot, które będą mogły wejść w życie w lipcu.

Do 30 czerwca obowiązywać będą stare ceny, na poziomie 4,15 netto za wodę oraz 5,57 zł za ścieki. Łącznie daje to nam kwotę 9,72. PUK planuje podnieść cenę jednej z tych usług. Chodzi o ścieki, za które od 1 lipca będziemy płacili już prawdopodobnie 6,11 netto, czyli o 9,64% więcej niż dotychczas. Cena wody po raz pierwszy od 2016 roku ma nie zostać podwyższona. Jeżeli Wody Polskie nie wniosą żadnych uwag do proponowanych stawek, od 1 lipca łącznie za te dwie usługi zapłacimy nie 9,72, a 10,26 netto, czyli 54 grosze więcej na metrze sześciennym.

 

Więcej na ten temat można przeczytać w obecnym numerze Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu