eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kolejne zatrzymania w aferze korupcyjnej ZEDO. Tym razem Wojciech, Ryszard i Jan. Jeden z nich został aresztowany

Dokładnie 1 lutego na polecenie Prokuratury Regionalnej w Szczecinie funkcjonariusza CBA dokonali zatrzymania trzech osób w śledztwie dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby zatrudnione w PGE GiEK S.A Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie.

Kolejne zatrzymania w związku z korupcją w Zespole Elektrowni Dolna Odra. Jak informuje Prokuratura Regionalna w Szczecinie, chodzi o trzy osoby. To Wojciech O., Ryszard M. i Jan S. Ten ostatni został tymczasowo aresztowany. Jak informuje nas Sandra Apanasionek, chociaż śledztwo tyczy się przyjmowania korzyści majątkowych przez osoby zatrudnione w PGE GiEK S.A., to trzy ostatnio zatrzymane osoby nie są pracownikami ZEDO.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstw: podżegania do poświadczenia nieprawdy w dokumentach urzędowych i poświadczenia nieprawdy w tych dokumentach, powoływania się na wpływy w instytucji państwowej oraz udzielenia i przyjęcia korzyści majątkowych w zamian za pośrednictwo w załatwieniu sprawy w Komisji Kwalifikacyjnej przy Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczypospolitej Polskiej oraz podżegania świadków do składania fałszywych zeznań.

Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Sprawa korupcji w Elektrowni Dolna Odra prowadzona jest od 2016 roku.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu