eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Koło stadionu bez zmian

Autor: Barbara Gmiter

Do naszej redakcji co jakiś czas napływają pytania od mieszkańców, czy nie wiemy, na kiedy zaplanowany jest remont nawierzchni drogi biegnącej przy obiektach sportowych, która prowadzi w kierunku CW Laguna

znanej również jako „angielska droga”. Ostatni głos od starszego mieszkańca Gryfina podkreślał, że znajduje się ona w fatalnym stanie, użytkowanie jej nie jest komfortowe, liczne nierówności i rozległe dziury utrudniają swobodne poruszanie się tamtędy. Czy gmina ma w planach naprawę? Z takim pytaniem zwróciliśmy się do wydziału inwestycji w magistracie.
- W najbliższym czasie planowane są doraźne naprawy tej drogi, na kompleksowy remont przyjdzie czas po uchwaleniu nowego planu miejscowego dla terenu obiektów sportowych - powiedział Tomasz Miler wiceburmistrz od inwestycji w gminie. - Priorytetem dla Gryfina jest teraz przebudowa najważniejszych dróg tranzytowych i budowa nowych ulic na osiedlach mieszkaniowych, bo tam sytuacja jest znacznie gorsza - podsumował T. Miler.
Zadaliśmy także pytanie czy w związku ze zbliżającym się remontem ulicy Łużyckiej i planowanym częściowym objazdem właśnie przez tę drogę przy stadionie, są jakieś pomysły na zmiany. Chodzi o takie, które miałyby ułatwić kierowcom poruszanie się przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa dziesiątkom poruszających się nią spacerowiczów (dzieci na rowerach, rolkach, rodzice z wózkami, starsi mieszkańcy).
- O ewentualnych objazdach będziemy decydować przy konstruowaniu szczegółowego planu kolejnego etapu prac na Łużyckiej, powstanie wówczas tymczasowa organizacja ruchu - odpowiedział T. Miler. - Niestety mam świadomość, że po wybudowaniu nowej nawierzchni, tak jak w innych miejscach zaczną pojawiać się głosy dotyczące zbyt szybkiej jazdy. Dlatego już na etapie projektowym pomyślimy o progach zwalniających - zapowiedział wiceburmistrz.
Pozostaje nam więc na razie ostrożne poruszanie się po podziurawionej nawierzchni.

bg

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu