eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kontrolowali trzeźwość kierowców dużych pojazdów

Autor: KPP w Gryfinie

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie na terenie powiatu przeprowadzili działania zmierzające do eliminowania z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu

5 lutego policjanci drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie i Komisariatu Policji w Chojnie przeprowadzili działania ukierunkowane na ujawnianie i eliminowanie z ruchu drogowego kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub innych podobnie działających środków. W ramach ogólnopolskich działań TRUCK & BUS kontrolą w szczególności objęto kierujących pojazdami ciągnikami siodłowymi z naczepą.

- W trakcie przeprowadzonych kontroli nie ujawniono nietrzeźwych kierujących. W sytuacji, w której kierujący znajdujący się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego prowadzi kilkudziesięciotonowy pojazd ciężarowy jest to śmiertelne zagrożenie na drodze – mówi asp. szt. Marcin Karpierz, oficer prasowy KPP w Gryfinie. - Komenda Powiatowa Policji w Gryfinie apeluje o rozwagę i rozsądek wszystkie osoby wsiadające za kierownicę. Okres zimowy to czas, w którym na drodze często możemy zastać zróżnicowane warunki atmosferyczne. Priorytetem jest dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, oraz właściwa ocena sytuacji podczas wykonywania manewrów na drodze, tj. np. wyprzedzanie. Brak świadomości takiego postępowania, w połączeniu z alkoholem są jednymi z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych – dodaje.

Zgodnie z art. 178 § 1 kodeksu karnego osoba znajdująca się w stanie nietrzeźwości, lub pod wpływem środka odurzającego, prowadząc pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo wymierzając karę sąd zastosuje na takiego kierującego środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Zadbajmy o życie i zdrowie własne i innych uczestników ruchu drogowego – apeluje oficer prasowy.

 

dost./to

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu