eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Którędy do sklepu ze… ścierkami?

Chociaż w UMiG Gryfino snują ambitne plany wprowadzenia nowej identyfikacji wizualnej w mieście, to - jak dotąd - urzędnicy nie potrafią zadbać o już istniejące tablice informacyjne. Wyłania się z nich jeden wspólny element – brud. Do tego część z nich jest już nieaktualna

Opublikowane przez nas poniżej zdjęcia tablic zlokalizowanych przy głównych ulicach w Gryfinie obrazują, na co może się natknąć turysta w centrum miasta.

Jedne z nich wskazują drogę do nieczynnego kąpieliska w Wirowie. To teren prywatny, ale jeszcze kilka lat temu w sezonach letnich właściciel udostępniał mieszkańcom plażę za opłatą. W ostatnich sezonach nie można było już skorzystać z tej plaży. Turysta odbije się więc od przysłowiowych drzwi, a precyzując w tym przypadku raczej od bramy. Błędnie kierują również do starej komendy policji, czy do nieistniejącej stanicy wodnej na Międzyodrzu.

Wszystkie tablice informacyjne pokrywa duża warstwa brudu. Można się tylko domyślić, że dawno nie miały one styczności ze… ścierką i jakimikolwiek środkami czystości. Być może osobom odpowiedzialnym za stan tablic powinno się wskazać drogę do najbliższego sklepu z artykułami przemysłowymi, celem nabycia ścierki. Użycie jej w przeciwieństwie do długo opracowywanej strategii miasta przyniesie efekt bardzo szybko.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu