Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kubicka wygrała Mały Wyścig Pokoju

Ogólnopolski 61 Mały Wyścig Pokoju to czteroetapowy wyścig organizowany przez Mazowiecko-Warszawski Związek Kolarski.

- Gościł w miastach etapowych jak Grodzisk Mazowiecki, Radzymin, Nowy Dwór Mazowiecki/Twierdza Modlin i Długosiodło – mówi trener Grzegorz Korczyński, dodając, że dla sekcji kolarskiej

UKS Energetyk Junior Gryfino był to wyjazd ważny i co ciekawsze, w nieznane.

- Miał raczej charakter rekonesansu, gdyż w tamtej części kraju i z tamtymi klubami, zawodniczkami nie było okazji się konfrontować. Silne kluby z licznymi obsadami w poszczególnych kategoriach z okolic Warszawy, Łodzi, Lublina nie wróżyły nic dobrego dla Otylii Kubickiej – uznawał trener.

Jak dodawał, założenia taktyczne były adekwatne do specyfiki poszczególnych etapów i tylko wykorzystanie pewnych mocnych atutów Otylii, co pozwoliło na zbudowaniu przewagi na dwóch pierwszych etapach.

- Po ciężkiej i zaciętej walce Otylii z doskonałymi zawodniczkami z tamtejszych klubów finał był dla nas zaskoczeniem. Wygrane dwa najcięższe etapy, zrobienie przewagi punktowej i czasowej oraz 6 i 7 m-ce na pozostałych dwóch etapach bez start czasowych. Pozwoliło to odnieść sukces końcowy i stanąć na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej 61 Małego Wyścigu Pokoju. To wielki sukces – uśmiecha się Korczyński.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu