eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Kulturalne ferie w mieście

Tegoroczne ferie zimowe rozpoczną się dla naszych dzieci już 15 stycznia. Tradycyjnie już Gryfiński Dom Kultury przygotował dla najmłodszych z naszego miasta interesującą ofertę

Placówka organizuje ferie zimowe pod hasłem „Przezimuj z nami” w mieście i miejscowościach gminy, w których mieszczą się świetlice wiejskie. Tradycyjnie już największa placówka kulturalna w Gryfinie zmienia swój plan pracy tak, by dzieci i młodzież miały szansę uczestniczenia w proponowanych zajęciach rozpoczynających się już przed południem. Dodatkowo mnóstwo atrakcji dla najmłodszych zaplanowało 16 świetlic wiejskich na terenie naszej gminy.

Przez dwa tygodnie zimowego odpoczynku, który tym razem przypadnie na drugą połowę stycznia, zainteresowani będą mogli brać udział w kilkudniowych cyklach bezpłatnych warsztatów artystycznych, a także w nietypowych godzinach skorzystać z oferty Kina Gryf.

- Korzystając z doświadczeń, które w ubiegłych latach cieszyły się wielką popularnością i tym razem określiliśmy stałe godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć w obu budynkach naszej placówki: przy ul. Szczecińskiej 17 i w Pałacyku pod Lwami. Będą obywać się w dwóch półtoragodzinnych blokach - informuje Maria Zalewska, dyrektor Gryfińskiego Domu Kultury.

To pozwoli w prosty sposób przyswoić sobie (także przez rodziców i opiekunów) godziny rozpoczęcia i zakończenia zajęć. Każdego dnia pierwszy blok rozpoczynać się będzie o godz. 10.00 i po półtorej godzinie płynnie przechodzić w kolejne zajęcia.

- W czasie ferii z dziećmi i młodzieżą będą pracować instruktorzy artystyczni zatrudnieni w naszej placówce – podkreśla M. Zalewska.

Precyzyjne informacje o zajęciach zaplanowanych w obu budynkach Gryfińskiego Domu Kultury można już odnaleźć TUTAJ.

 

Płatna półkolonia

Tradycyjnie już Gryfiński Dom Kultury organizuje także dwutygodniową półkolonię. Zajęcia dla podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej i chętnych, którzy zapisali wczesniej swoje dzieci, odbywać się będą w Pałacyku pod Lwami.

- Proponujemy warsztaty artystyczne w pracowniach Gryfińskiego Domu Kultury (plastycznej, muzycznej, teatralnej, tanecznej i turystycznej), wyjazdy do Szczecina (udział w spektaklu w Teatrze Pleciuga, do papugarni i mini zoo), warsztaty edukacyjne (o bezpiecznych feriach, zdrowym stylu życia i pierwszej pomocy), zabawy rekreacyjne oraz wycieczki i spacery po okolicy. Najmłodsi mogą też liczyć na drugie śniadanie i obiad  - informuje Irena Perlik, koordynatorka zimowego wypoczynku.

Organizatorzy zapewniają opiekę pedagogiczną, medyczną, ubezpieczenie i wyżywienie (drugie śniadanie i obiad). Zajęcia odbywać się będą codziennie od 15 do 26 stycznia w godz. 9.00-15.00 (z wyjątkiem sobót i niedziel) w Pałacyku pod Lwami.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu