Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Magistrat zachęca do sprzątania

Autor: Tomasz Obacz

W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Ziemi, który w tym roku obchodzony będzie 22 kwietnia (poniedziałek wielkanocny), gryfiński magistrat zachęca wszystkich mieszkańców do pochylenia się nad losem naszej planety i miejsca, w którym żyjemy

Informacja prasowa dotycząca akcji:

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest na całym globie.

W tym dniu wielu wolontariuszy i zwykłych mieszkańców rusza do akcji sprzątania, aby zamanifestować swoją ekologiczną postawę. Nasza natura ulega coraz większej degradacji. Często śmieci wywożone są w miejsca odległe i odludne. Jeśli nie jest ci obojętny los naszej planety, to zachęcamy do przyłączenia się do tej ogólnoświatowej akcji!

Zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby w ten słoneczny dzień, wybrać się na spacer i wspólnie z rodziną zadbać o konkretny, mały fragment zieleni. Uświadommy naszym dzieciom, jak ważne jest chronienie wspólnej przestrzeni, jak długo natura musi sama radzić sobie z zanieczyszczonymi miejscami!

Uporządkujmy nasze alejki lub fragmenty zielonych terenów na trasie dalekich spacerów poza miastem! Spędzając wspólnie poniedziałkowe popołudnie, porozmawiajmy z naszymi dziećmi o tym, jak ważne jest dbanie o nasze środowisko i wspólną przestrzeń. Jak niewiele można zrobić aby żyło nam się lepiej.

Wszystkie zebrane odpady na spacerowych ścieżkach zostaną bezpłatnie odebrane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Gryfinie.

Gmina zapewnia odbiór wszystkich zebranych odpadów, które należy zgromadzić w miejscu umożliwiającym dojazd samochodu.

Prosimy o zgłaszanie miejsc składowania odpadów (Urząd Miasta i Gminy, Wydział Gospodarki Komunalnej, telefon 91 416 20 11 wew. 214, osoba koordynująca akcję – Marta Kokosza).

Zgłoszenia o zgromadzonych odpadach przyjmowane będą do 6 maja 2019.

 

UMiG

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu