eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Małe szczeniaki wrzucił do pojemnika na ubrania!

Autor: dost.

Ktoś w bezwzględny sposób postanowił pozbyć się w Gryfinie dwóch szczeniąt. Wrzucił je do pojemnika na używaną odzież! Gdyby nie szybka reakcja mieszkańców, nie wiadomo, co stałoby się z małymi pieskami

Mieszkanka Gryfina wybrała się we wtorek 30 stycznia przed południem na spacer ze swoim psem. Gdy przechodziła przez ul. Orląt Lwowskich, jej czworonogi przyjaciel mocno wydawał się być zainteresowany stojącym tam pojemnikiem na odzież. Gdy podeszła bliżej, usłyszała skomlenie. Od razu powiadomiła straż miejską.

- Zadzwoniliśmy do firmy, do której należy kontener, aby go otworzyli. Poinformowano nas, że jej pracownicy mogą być na miejscu dopiero za dwie, trzy godziny i możemy zniszczyć wcześniej kłódki, aby wydostać stamtąd uwięzione psy, a oni przyjadą i wstawią nowe – mówi Roman Rataj, komendant SM w Gryfinie.

Mieszkańcy jeszcze przed przyjazdem strażników z pracownikami GTBS, sami otworzyli pojemnik. W środku znajdowały się dwa około 3-tygodniowe szczeniaki. Funkcjonariusze zebrali informacje, kto mógł je tam zostawić, ale żaden trop się nie sprawdził. Pieski przebywają obecnie w gryfińskim kojcu. Straż miejska prosi o kontakt osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat właściciela psów.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu