Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Maszerowali dla trzeźwości narodu

Przedstawiciele Gryfińskiego Stowarzyszenia Abstynenta „Feniks”, w ciągu ośmiu dni przeszli ponad 145 kilometrów. Uczynili to w intencji nas wszystkich

Piesza Pielgrzyma do Rokitna w intencji trzeźwości narodu polskiego i naszych rodzin była jubileuszową, dziesiątą.

- Dziewięciokrotnie ruszaliśmy z Żabnicy, przez Gryfino. Z okazji dziesięciolecia postanowiliśmy zmienić trasę – mówi Stanisław Szuflak z Duszpasterstwa Trzeźwości Diecezji Szczecińskiej, dodając, że tym razem start nastąpił pod Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej przy ulicy Rydla w Szczecinie. Przez osiem dni, od 26 kwietnia do 3 maja w wędrówce uczestniczyło około dziewięćdziesiąt osób.

- Trudno określić dokładną liczbę. W czasie wędrówki odwiedziliśmy kilka miejscowości: Żabnicę, Tywicę, Rów, Smolnicę, Witnicę, Gorzów Wielkopolski i Rokitno. Po drodze dołączali do nas ludzie, chcący wesprzeć nas w pielgrzymce – opowiada Szuflak.

1/3 całej grupy stanowiły osoby z powiatu gryfińskiego.

- A dokładniej z Gryfina, Pniewa, Bań, Tywicy. Wszyscy to członkowie Gryfińskiego Stowarzyszenia Abstynenta „Feniks” – dopowiada nasz rozmówca, dodając, że pielgrzymka nie udałaby się bez pomocy szeregu życzliwych osób na czele z władzami gminy Gryfino i Banie, duszpasterzami okolicznych parafii oraz prywatnymi osobami, które w czasie ośmiu dni udzielili „maszerującym” schronienia.

- Dziękujemy Mieczysławowi Sawarynowi za podarowanie tysiąca złotych, Arkadiuszowi Augustyniakowi, pani Elżbiecie Rozpądek z Urzędu Gminy Banie, Sławomirowi Fuksowi z SP w Żabnicy oraz księżom: Mariuszowi Kozickiemu z Radziszewa, Jerzemu Brocławikowi z Żabnicy, Józefowi Dudkowi z Pniewa i Przemysławowi Pokorskiemu, diecezjalnemu duszpasterzowi przy Duszpasterstwie Trzeźwości Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej – wylicza Stanisław Szuflak.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu