Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Mieszkanie chronione zamiast sklepu sportowego

Wczoraj pisaliśmy o przenosinach sklepu sportowego z ul. Sportowej. Temat ten wywołał szeroką dyskusję, tym bardziej, że najemca gminnego lokalu miał pretensje do władz miasta o to jak go potraktowano. Do sprawy na facebooku odniósł się wczoraj Paweł Nikitiński. Wiceburmistrz Gryfina przedstawił plany co do tego lokalu

Oto treść komunikatu wiceburmistrza:

"Ponieważ wybrzmiało wiele, bardzo wiele nieprawdziwych słów na temat lokalu przy Szczecińskiej 2, informuję, że na mocy porozumienia z dotychczasowym najemcą zostanie on zwrócony do zasobu komunalnego. Nadmienię, że stroną inicjującą zakończenie współpracy był najemca. Co dalej z lokalem zatem? Będzie wykorzystany na rzecz osób potrzebujących wsparcia w zakresie mieszkalnictwa, a także, co równie ważne, przejścia przez trudne życiowo momenty. W lokalu powstaną dwa mieszkania chronione."

 

Na głównym zdjęciu wstępny plan mieszkania, przedstawiony przez P. Nikitińskiego. Przypomnijmy, że w tym samym budynku od zeszłego roku funkcjonuje mieszkanie treningowe dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, głównie dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. Projekt prowadzi OPS.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu