Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Mikołajki 2015

Autor: dost.

Zbliża się 6 grudnia, czyli jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Mimo że pogoda w tym czasie nie rozpieszcza, spotkanie z Mikołajem zawsze to wynagradza. Na najmłodszych mieszkańców z naszego regionu czeka wiele atrakcji

Gryfińskie Mikołajki rozpoczną się już 5 grudnia. Tego dnia odbędą się Mikołajkowe Marsze na Orientację. Zbiórka uczestników zaplanowana jest na godzinę 11:00 w Pałacyku pod Lwami przy ul. Chrobrego 48. W marszach mogą wziąć udział grupy 10-osobowe, składające się z uczniów i opiekunów, dzieci z rodzicami oraz wszyscy chętni. Na starcie uczestnicy otrzymają mapy i karty startowe z określonymi zadaniami. Każdy uczestnik musi posiadać przynajmniej jeden widoczny element odzieży w kolorze czerwonym. Grupy powinni mieć ze sobą długopis. Wpisowe wynosi 3 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do 2 grudnia pod numerem tel. 695 455 771, lub e-mail: kamilla.gadomska@gmail.com Regulamin imprezy dostępny jest na stronie GDK-u.

W niedzielę, 6 grudnia najmłodsi mieszkańcy Gryfina będą mieli okazję spotkać się z Mikołajem. Świąteczna zabawa rozpocznie się o godz. 16:00 i odbędzie się na placu Barnima. Dla najmłodszych mieszkańców przygotowano wiele atrakcji, m.in. występy muzyczne i taneczne, zabawy, konkursy sportowe oraz te, w których liczy się wiedza. Mikołaj będzie miał dla dzieci mnóstwo niespodzianek, a towarzyszyć mu będzie Bałwanek Olaf. Ulica Kościelna przy placu zostanie zamknięta dla ruchu w godz. 12 – 18.

Mieszkańcy Morynia, Cedyni, Trzcińska Zdroju, Chojny, Widuchowej i  Mieszkowic będą mieli okazję tego dnia zobaczyć Moto-Mikołajów. W rolę Mikołajów wcielą się m.in. motocykliści z grup Moto-Fanatyk, Wataha – Gryfino, pasjonaci klubu off-road 4X4. W ciągu dziesięciu lat upominki od nich otrzymało ponad sto rodzin wielodzietnych, w tym ok. 500 dzieci. Informację o rodzinach otrzymują od Ośrodka Pomocy Społecznej w Chojnie oraz od sołtysów i lokalnej społeczności. Kilkudziesięciu Moto-Mikołajów z workiem pełnym zabawek, słodyczy, ubrań i paczek żywnościowych wyruszy w trasę odwiedzając najbardziej potrzebujące rodziny. Najpóźniej Mikołaj dotrze do Chojny. Tam dzieci będą mogły się z nim spotkać we wtorek, 8 grudnia, o godz. 17:00. Przybędzie do sali widowiskowej Centrum Kultury w Chojnie. Towarzyszyć mu będą Klauni Ruphert i Rico. Nie zabraknie gier, konkursów, tańców i wspólnej zabawy.

Imprezy z okazji Mikołajek

5 grudnia, godz. 11:00 – Mikołajkowe Marsze na Orientację

6 grudnia, godz. 16:00 – Mikołajki na placu Barnima w Gryfinie

6 grudnia – Moto-Mikołaje z workiem prezentów odwiedzą rodziny w kilku miejscowościach powiatu

8 grudnia, godz. 17:00 – Spotkanie z Mikołajem w Centrum Kultury w Chojnie


Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu