eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Miler: Kto powinien otrzymywać dotację? [FELIETON]

Od kilku tygodni trwa debata nad podziałem publicznych pieniędzy na sport. Głos w tej sprawie wziął redaktor naczelny Gazety Gryfińskiej, Kamil Miler

W minionym tygodniu swoimi żalami podzielił się ze mną jeden z rodziców, którego dziecko trenuje w gryfińskim oddziale Akademii Piotra Reisa. To jeden z trzech podmiotów szkolący młodych piłkarzy w naszym mieście (są jeszcze: Akademia Champions i Energetyk Junior).

Jak się okazuje, pomimo, że rodzice co miesiąc płacą niemałe składki m.in. na opłatę za dzierżawę boiska w Zespole Szkół przy ul. Iwaszkiewicza, to nie mogą korzystać z przenośnych bramek. Te należą bowiem do klubów, które dotację posiadają, do tego nie płacą za wynajem boiska (za darmo paradoksalnie z obiektów sportowych korzystają tylko te kluby, które otrzymują miejską dotację, a tę z wymienionych posiada tylko UKS EJ), stać je więc na takie zakupy.

Szkoła według ich informacji bramek przenośnych nie posiada, chociaż dysponuje świetnym obiektem sportowym. Dlatego uważam, że rozbudowa bazy sportowej w naszym mieście to podstawa.

Chociaż wcale złej nie mamy, zawsze można ją udoskonalać. Możliwość korzystania z niej powinny mieć wszystkie kluby. Również te pod szyldem akademii, których siedziby są w innych miastach, a także Wilków Morskich Szczecin. Wszakże szkolone w nich są dzieci i młodzież z Gryfina.

 

Cały felieton znajduje się w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu