Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Mistrz odwiedził Zagrodę [FOTO]

Autor: Krystian Wawrzonek

W Zagrodzie odbyło się spotkanie tamtejszych seniorów z Władysławem Kozakiewiczem, mistrzem olimpijskim i rekordzistą świata w skoku o tyczce z Moskwy. Wszystko w ramach aktywizacji osób starszych

Mistrz olimpijski oraz świata, Władysław Kozakiewicz realizuje ogólnopolski program aktywizacji seniorów. „Bądź w olimpijskiej formie", to propozycja dedykowana przede wszystkim osobom starszym. Najważniejszym jego elementem są Spotkania Aktywnego Seniora, które obfitują w zabawy sportowe dla osób 60+ oraz bogaty program kulturalny. W ubiegły poniedziałek odwiedził świetlicę wiejską Zagroda w Daleszewie. Podczas spotkania zebrani mogli przekonać się, że ćwiczenia można wykonywać niemal przy każdej czynności – nawet oglądając telewizję. Seniorzy mogli także poćwiczyć bezpośrednio z samym mistrzem. Nie zabrakło także pytań dotyczących kariery sportowej mistrza oraz o słynny konkurs z olimpiady z Moskwy, gdzie pomimo wrogiej, radzieckiej publiczności, ustanowił rekord świata i pokazał słynny „gest Kozakiewicza”, wprawiając w euforię całą Polskę, jednocześnie stwarzając sobie poważne problemy z władzą ludową.

- Nie wiedziałem, że to rozpęta taką burzę. Dotarło to do mnie dopiero na drugi dzień po konkursie – opowiadał Władysław Kozakiewicz.

Mistrz ma do odwiedzenia w tym roku ponad czterdzieści miejscowości. Być może w październiku po raz kolejny zawita do Zagrody.

W najbliższym numerze Gazety Gryfińskiej przedstawimy relację ze spotkania oraz wywiad ze słynnym sportowcem.

 


Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu