eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Młodzi artyści, macie szansę na stypendium od marszałka, rusza nabór wniosków

Autor: www.freepik.com

Na Pomorzu Zachodnim mieszka wielu uzdolnionych młodych ludzi, którzy nagrywają płyty, kręcą filmy, wystawiają spektakle, tworzą obrazy. Stypendia marszałka województwa dla młodych artystów to jeden ze sposobów, by wesprzeć ich aktywność. Właśnie ruszył nabór wniosków, które składać można do 5 marca


Funkcjonujące od kilku lat stypendia Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla osób zajmujących się profesjonalnie twórczością artystyczną to szansa na zrealizowanie własnego projektu. Młodzi artyści ubiegający się stypendium przedstawiają plan konkretnego przedsięwzięcia artystycznego. Trzech artystów, których zadania zostaną najwyżej ocenione przez komisję, otrzyma po 12 tys. zł na ich realizację.

O stypendia mogą ubiegać się osoby, które zajmują się profesjonalnie twórczością artystyczną na terenie województwa zachodniopomorskiego, nie ukończyły 35 roku życia, są absolwentami uczelni artystycznej lub studentami ostatniego roku tej uczelni.

Stypendia te przyznawane są od 2006 r. Co roku przeznacza się na ten cel 36 tys. zł. Trzech laureatów otrzymuje po 12 tys. na realizację swoich działań artystycznych.

Szczegóły dotyczące składania wniosków na stronach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: http://bit.ly/Stypendia_Artystyczne_UMWZ_2018.

W zeszłym roku stypendystami zostali: Oskar Chmioła, który przeprowadził cykl wystąpień na żywo, które następnie zostały wydane w formie płyty wideo, Mateusz Czarnowski zrealizował projekt muzyczny „Nuty odzyskane”, a Krzysztof Popiołek przedstawił spektakl teatralny „Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu”.

(red./Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu