eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Młodzież z ZSP nr 2 na pogawędce u prezydentowej

Autor: dost.

W drugiej połowie kwietnia młodzież ucząca się w ZSP nr 2 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego wzięła udział w projekcie pn. Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918 – 2018, poznawanie dziedzictwa narodowego i historii Polski.

W trakcie pobytu w Warszawie zwiedzili Starówkę, byli przy Pomniku Małego Powstańca i Pomniku Powstania Warszawskiego, w Muzeum Ks. Popiełuszki, na Warszawskich Powązkach, udali się również na Stadion Narodowy i do Centrum Nauki Kopernik.

Nie mogło zabraknąć wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Odwiedziny w tym miejscu to był istotny cel wyjazdu. Oprócz tego zwiedzili także budynek Sejmu i zawitali w Pałacu Prezydenckim, gdzie doszło do bardzo udanego, radosnego spotkania z panią prezydentową.

 

- Był to fantastyczny czas wypełniony poznawaniem historii i nauki. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie rodziców uczniów, Gminy Gryfino i wielu anonimowych sponsorów - wszyscy uczestnicy wyrażają podziękowania - powiedział ks. Piotr Szatkowski, który wraz z uczniami pojechał do Warszawy.

 

(red./dost.)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu