eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

"Moje ręce mogą więcej "- konkurs techniczny dla uczniów

Autor: dost.

6 marca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Chojnie po raz trzynasty odbył się konkurs z techniki pod hasłem: ”MOJE RĘCE MOGĄ WIĘCEJ”.

W rywalizacji wzięło udział dziewięć placówek. Uczestników wraz z opiekunami było około sześćdziesięcioro. Swoimi umiejętnościami, zdolnościami manualnymi mogli się wykazać w czterech technikach. W konkurencji kroju i szycia ręcznie szyli kwiatki z filcu. Mistrzynią w tym okazała się uczennica ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pyrzycach - Martyna Kusztal. W konkurencji kulinarnej uczniowie piekli muffinki, ozdabiali je kolorowymi lukrami. Tu najlepszy był uczeń ze Schwedt - Pascal Kruger. W obróbce drewna uczniowie wykonywali wieszaki. W tej dyscyplinie najlepszym okazał się Szymon Kowal ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Suliszewie. W kategorii obróbki tworzyw sztucznych młodzii ludzie tworzyli drzewka wiosenne ze styropianu. Mistrzem tej kategorii został Karol Kazimierski ze Szkoły Podstawowej nr 67 ze Szczecina.

Prace zostały zaprezentowane na wystawie przy wspólnym stole, aby wszyscy mogli je obejrzeć. Uczestnicy, zarówno wyróżnieni, jak i pozostali otrzymali nagrody. Na koniec spotkania wszyscy wspólnie posilili się smaczną grochówką i pysznymi pączkami. Goście chojeńskiej placówki podkreślali serdeczną i przyjazną atmosferę panującą w trakcie konkursu i zapewniali, że chętnie przyjadą na kolejną edycję. Swoje zadowolenie uwiecznili w kronice ośrodka. Przyjezdni z Prenzlau i Schwedt byli zachwyceni atmosferą panującą w trakcie konkursu.

Pomysłodawcą i organizatorką tej imprezy była jak co roku Izabela Czajkowska. Współorganizatorami byli: Jadwiga Lipińska, Emilia Bucyk, Beata Doroszko, Barbara Młynarczyk, Michał Ignar, Dorota Szczygieł, Teresa Ochal-Żmijewska, Daniela Iskra, Karolina Dudek Śmiśniewicz, Jolanta Kożuszek-Stasiak.

 

(red./dost.)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu