eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Napieralski interweniuje w sprawie utrudnień dla kierowców, również tych z Gryfina

Biuro Senatorskie Grzegorza Napieralskiego przesłało do naszej redakcji poniższy materiał.

Nie będzie utrudnień dla kierowców i podróżnych korzystających z pociągów i autobusów - taką odpowiedź otrzymał od Ministerstwa Infrastruktury senator RP Grzegorz Napieralski.

Budowa s 6, s 3 od strony Goleniowa do Szczecina, s 10 od Stargardu do Szczecina, rozpoczęcie prac przy obwodnicy przez Przecław, Warzymice oraz rozpoczęcie prac nad koncepcją od Gryfina do Szczecina wywołuje obawy wśród mieszkańców aglomeracji szczecińskiej.

- Otrzymuję sygnały od mieszkańców powiatu gryfińskiego, goleniowskiego, stargardzkiego i pyrzyckiego z informacjami o problemach w dojeździe do Szczecina do pracy i szkoły. Już niebawem ruszą przygotowania do wakacji. Stąd moje pytanie do ministerstwa o plany rozwiązania problemów - mówi senator RP Grzegorz Napieralski.

Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że robi wszystko by utrudnień było jak najmniej utrudnień. Według ministerstwa sytuacja jest monitorowana i każdy sygnał o zagrożeniu w ruchu drogowym będzie sprawdzany.

- Wystąpię do wojewody i marszałka by skoordynować współpracę pomiędzy instytucjami. To może być dobry moment na pokazanie, że transport publiczny może ułatwić codzienne dojazdy do pracy czy szkoły. Jedynym z rozwiązań może być niższa cena biletu na pociąg i autobus na dojazd do Szczecina oraz większa ich częstotliwość w kursowaniu. Na czas wakacji na pewno warto wyznaczyć objazdy dla turystów omijające największy front prac drogowych wokół Szczecina. - przekonuje senator Grzegorz Napieralski.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu