eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Nie tylko Piekarz. Sześć złotych medali Hermesa

Przed tygodniem pisaliśmy o wyczynie Agaty Piekarz, która na Mistrzostwach Województwa wywalczyła złoto i awans do Mistrzostw Europy. Nie ona jedna wróciła do Gryfina ozłocona

Szczecińskie zawody obrodziły w medale dla Hermesa Gryfino. Podopieczne trenerów Jacka Stefańskiego i Jana Podleśnego wywalczyły aż sześć złotych medali w rywalizacji juniorek starszych.

Na najwyższym stopniu podium stanęły: Klaudia Szkudlar (100 metrów), Marika Wójs (100 metrów przez płotki), Małgorzata Kowalczyk (skok w dal), Ola Kwiecień (trójskok), Michalina Zembik (chód sportowy na dystansie 5000 metrów) i kobieca sztafeta 4x100 metrów w składzie: Wójs, Kowalczyk, Szkudlar i Kwiecień.

- Nasze dziewczęta wypadły imponująco, dzięki nim zawody były bardzo udane – komentuje trener Podleśny, dodając, że srebrne medale wywalczyła też męska sztafeta 4x100 m, w której znaleźli się Jan Zembik, Marek Petryniak, Bartek Trzciński i Paweł Gadomski.

Ten ostatni wywalczył też indywidualny medal na dystansie 1500 metrów. Jego wynik daje mu awans na tegoroczną Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski w kategorii juniorów młodszych.

Więcej o Hermesie można przeczytać w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.