eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Niemiecka „Wyspa piratów” z polskim tańcem

Kadr z jednej z prób spektaklu „Wyspa piratów”
Kadr z jednej z prób spektaklu „Wyspa piratów”Autor: Udo Krauze

9 czerwca na scenie letniej Uckermärkische Bühnen Schwedt kolejna premiera. Nieczęsto informujemy o wydarzeniach dotyczących tego niemieckiego teatru, ale gdy w powstaniu spektaklu uczestniczą mieszkańcy naszego miasta, to czujemy się w miłym obowiązku o tym wspominać na naszych łamach

Współpraca Elizy Hołubowskiej i Teatru Tańca EGO VU ze wspomnianym teatrem dramatycznym sięga 2010 r. Większość choreografii musicalowych, które powstały tam przez ostatnich osiem lat, to dzieła Elizy, a w większości z nich swoje aktorsko- taneczne doświadczenia mogli pogłębiać gryfińscy tancerze. W tym roku Eliza tworzy choreografie do dwóch produkcji. Od 9 czerwca na scenie letniej teatru UBS zobaczyć będzie można musical dla całej rodziny pt. „Die Schatzinsel” („Wyspa piratów”) w reżyserii Andre Nicke.

- Jest to sceniczna adaptacja klasycznej powieści Roberta Louisa Stevensona zawierająca marynarskie pieśni i romantyczne ballady, fantazyjne kostiumy, egzotyczną scenografię, pokazy pirotechniczne i oczywiście dużo tańca. Premiera musicalu odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 20.00 - informuje gryfińska choreografka Eliza Hołubowska.

Terminy kolejnych spektakli zaplanowano 15 i 29 czerwca, 8, 13 i 14 lipca, 17, 18, 24 i 25 sierpnia oraz 1 września, a po więcej informacji, także w języku polskim, odsyłamy na stronę internetową teatru: www.theater-schwedt.de.

Dosłownie kilka dni po premierze, Eliza rozpocznie pracę nad choreografią do jesiennej produkcji musicalowej zatytułowanej „Tamara” w reżyserii Reinharda Simona. Premiera spektaklu planowana jest na przełomie września i października.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu