eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Niesamowity koncert ośmiu muzyków

W piątek 13 lipca o godz. 19.00 w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gryfinie odbędzie się koncert „Wieczór w oktecie” organizowany w ramach Baltic Neopolis Festival , IV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki

To artystyczny projekt przedstawiający najcenniejsze zjawiska i trendy w muzyce polskiej i europejskiej dzięki koncertom zespołu Baltic Neopolis Virtuosi, który został założony przez polskich solistów we współpracy z międzynarodowymi artystami. Najważniejszym celem projektu, który rozpoczął działalność w 2016 r., a koncertował m.in. w Polsce, Niemczech, Norwegii, Szwecji, na Litwie i w Estonii, jest połączenie talentów artystów pochodzących z regionu Morza Bałtyckiego.

W piątkowy wieczór w Gryfinie zagra ośmiu muzyków: Rafał Zambrzycki-Payne (skrzypce) - koncertmistrz Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, Emanuel Salvador (skrzypce) - koncertmistrz Baltic Neopolis Orchestra, Magdalena Ziarkowska (skrzypce) - koncertmistrzyni Filharmonii Częstochowskiej, Karolina Koczur (skrzypce) - Akademia BNO, Vladimir Bukac (altówka) - Talich Quartet, Bogoslav Andreev (altówka) - Thüringer Symphoniker Saalfeld-Rudolstadt, Adam Klocek (wiolonczela) - solista i dyrektor Filharmonii Kaliskiej oraz Andreas Lend (wiolonczela) - koncertmistrz Rahvusooper w Estonii.

Więcej informacji o festiwalu, który odbywać się będzie do 4 sierpnia, można znaleźć na stronie www.balticneopolis.pl. Wstęp na gryfiński koncert jest wolny.

Program gryfińskiego koncertu:
1/ Mikołaj Górecki - Uwertura na oktet smyczkowy (prawykonanie),
2/ Dag Wiren - Serenade op. 11,
3/ Peeter Vahi - Oktet smyczkowy „To the mother”,
4/ Arvo Pärt - „Summa”,
5/ Max Bruch - Oktet smyczkowy B-dur.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu