eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Niespełnione obietnice prezesa Energetyka

Od słynnego Zebrania Walnego-Sprawozdawczego, na którym prezes Marek Hipsz zapowiedział szereg zmian, minęło już pół roku. Na łamach "Gazety Gryfińskiej" znaleźć można rozliczenie z tego okresu, które nie działa na korzyść zarządu Energetyka

30 czerwca 2017 roku prezes Energetyka publicznie, bo w obecności mediów i przedstawicieli kibiców, uderzył się w pierś, krytykując swoje dotychczasowe działania. Zrzucając je na karb walki o 3.ligę, jednocześnie zobowiązał się spełnić szereg obietnic, które przedstawiliśmy wówczas na naszych łamach. Cofnijmy się o sześć miesięcy, przypominając legendarną już dziś listę:

 

1.Przystąpienie drużyny seniorów do 3.lig

2. Utrzymanie A-klasowych rezerw i zwiększenie zainteresowania bezpośrednim zapleczem pierwszego zespołu

3. Bliższa współpraca pierwszego trenera ze szkoleniowcami rezerw i juniorów (sparingi pomiędzy nimi a pierwszym zespołem)

4. 25-osobowa kadra pierwszego zespołu, z włączonymi piłkarzami z rezerw i juniorów (przepływ graczy pomiędzy drużynami)

5. Poprawa relacji z lokalnymi mediami (dostęp do informacji klubowych, tj. wyników, celów, klubowej polityki)

6. Otwarcie klubu na sympatyków (możliwość dołączenia w poczet członków Energetyka)

7. Pozyskiwanie sponsorów wśród lokalnych przedsiębiorców (stworzenie projektu „klub 100”)

 

Rachunek, który po półroczu wystawiamy prezesowi nie działa na jego korzyść. Z siedmiu postulatów, w życie weszło jedynie… przystąpieniu drużyny seniorów do 3-ligowych rozgrywek, co trudno zresztą zapisać na jego konto. Stało się to możliwie jedynie z powodu przychylności burmistrza i  dodatkowego, 190-tysięczego wsparcia z budżetu miasta, przelanego na konto Energetyka pod koniec roku.

 

Pełne "rozliczenie obietnic Hipsza" znajduje się w aktualnym wydaniu "Gazety Gryfińskiej".

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu