eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Nikitiński: Dotacja Energetyka na 2018 rok będzie zmniejszona

Autor: Tomasz Obacz

Podczas styczniowej sesji Rady Miasta samorządowcy z Gryfina deliberowali nad sytuacją, w której znalazł się KS Energetyk. Jak poinformował wiceburmistrz Paweł Nikitiński, ze względu na wycofanie zespołu 3-ligowca z rozgrywek, jego dotacja z budżetu miasta zostanie zmniejszona

Saga związana z zawieszeniem działalności zespołu seniorów Energetyka przez wiele tygodni była najważniejszą informacją w gminie. Nic dziwnego, że temat największego klubu w powiecie został poruszany w czasie sesji Rady Miasta. Jako pierwszy głos w sprawie zabrał Marcin Para, były wiceprezes KSE.

- To, że źle dzieje się w Energetyku widać, słychać i czuć. Skoro głównym sponsorem klubu jest społeczeństwo, chciałbym spytać jakie ruchy możemy podjąć? Czy w zaistniałem sytuacji burmistrz planuje wykonać jakieś działania? – zapytał radny. Te same kwestie poruszyli następnie Zenon Trzepacz i Rafał Guga, apelując do burmistrza o wskazanie rozwiązania problemu.

- Po wycofaniu zespołu z rozgrywek 3.ligi, kwota dotacji na  2018 rok będzie proporcjonalnie zmniejszona - zapowiedział Paweł Nikitiński.

 

Więcej w dzisiejszym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu