eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Nikłe szanse Błękitu i Odrzanki. Będą dwa spadki?

W sobotę Błękit Pniewo i Odrzanka Radziszewo rozpoczęły serię meczów o wszystko. Wiele wskazuje na to, że zostanie ona zakończona porażką i dwa zespoły z naszej gminy doznają smutku porażki

Po sobotnim spotkaniu położenie Błękitu jest jeszcze gorsze. Swoje spotkania wygrało aż trzech bezpośrednich rywali podopiecznych trenera Jakuba Marzantowicza – Iskra Golczewo, Wybrzeże Rewalskie Rewal i Dąb Dębno. Dla klubu z Pniewa szczególnie bolesny jest ten ostatni fakt. Znajdujący się tuż nad nimi Dąb wygrał bowiem z Ogniwem.

Tym sposobem drużyna z Dębna uciekła naszemu zespołowi na bezpieczną odległość. Na dwie kolejki przed końcem Błękit ma do zdobycia sześć punktów. Teoretycznie, gdyż w sobotę zmierzy się z Chemikiem Police, niepokonanym mistrzem Wojewódzkiej Okręgówki, który stracił do tej pory tylko pięć goli, w tym jeden wiosną.

W analogicznej sytuacji do Błękitu znajduje się Odrzanka. W odróżnieniu od zespołu z Pniewa, podopieczni Marka Wiśniewskiego mieli los w swoich rękach. Wystarczyło wygrać z ostatnią w tabeli Sarmatą Dobra, by mieć punkt straty do czternastego w tabeli Promienia Mosty. Odrzanka jednak tylko zremisowała.

- Byłem pewien, że zgarniemy trzy punkty. Przeważaliśmy i w 25 minucie Radek Gierasimczyk strzelił na 1:0 – relacjonuje trener. – Po godzinie gry czerwoną kartkę, za dwie żółte, dostał jednak Adam Trendel i się posypało – dodaje.

 

Więcej w aktualnym wydaniu Gazety Gryfińskiej.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu