eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Nocne zwiedzanie także w Gryfinie

Europejska Noc Muzeów tego roku odbędzie się także w Gryfinie. Pojawi się więc szansa wieczornego obejrzenia aktualnej wystawy prezentowanej w Centrum Informacji Turystycznej, a także kilku obrazów gryfinianki Stanisławy Siarkiewicz

W galerii Centrum Informacji Turystycznej od 30 kwietnia dostępna jest wystawa „Kobieta w malarstwie dawnym. Portret i akt”, która prezentuje oryginalne rysunki, obrazy olejne i litografie z XIX i początku XX w. m.in. Jacka Malczewskiego, Antoniego Kozakiewicza, Antoniego Uniechowskiego czy Edwarda Dwurnika. Organizatorami wystawy są Stowarzyszenie Klub Kolekcjonerów, Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie oraz Gmina Gryfino, a patronuje jej Burmistrz Miasta i Gminy Gryfino.

- I właśnie te propozycje, w ramach swego rodzaju finisażu wystawy, chcemy zaprezentować podczas Gryfińskiej Nocy Muzeów - informuje Sebastian Rożko z Centrum Informacji Turystycznej będącego w strukturach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gryfinie.

To nie jedyna atrakcja. Dodatkowo, tylko tego dnia, będzie można zobaczyć także kilka obrazów gryfinianki Stanisławy Siarkiewicz, które zostaną udostępnione przez Bibliotekę Publiczną w Gryfinie.

- Zachęcamy także gryfinian, którzy posiadają w swojej kolekcji obrazy pani Siarkiewicz, by przynieśli je tego wieczoru do Centrum Informacji Turystycznej o godz. 19.00 w celu zaprezentowania innym. Być może to spotkanie stanie się przyczynkiem do zrealizowania w przyszłości wystawy prac tej gryfińskiej malarki, poetki i pedagoga - zachęca Kryspin Pawlicz prezes stowarzyszenia Klub Kolekcjonerów i Miłośników Malarstwa i Sztuki Dawnej w Szczecinie.

Gryfińska Noc Muzeów w CIT rozpocznie się w sobotę 19 maja o godz. 18.00 i potrwa do godz. 22.00.

- Jeśli ktoś będzie wybierał się na szczecińskie wydarzenia, wracał z nich lub po prostu nic nie planuje w tym dniu, to warto wybrać się na gryfińskie nabrzeże do CIT - zachęca Sebastian Rożko.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu