eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Nocny pościg za pijanym sprawcą kolizji

O godzinie czwartej nad ranem kierujący samochodem Peugeot wjechał w zaparkowany przy ul. Reymonta samochód marki Ford. Kierowca zbiegł z miejsca kolizji, ale czujność sąsiadów sprawiła, że po chwili został ujęty przez policję. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu - miał ponad 1,6 promila

- Obudziły mnie odgłosy uruchamianego silnika, przez okno zobaczyłem zniszczone auto sąsiadki i obok inny pojazd, którego kierowca próbował odjechać, ale nie mógł z powodu uszkodzeń auta – opowiada nam jeden z mieszkańców ul. Reymonta.

Kierowca dziwnie się zachowywał, ponieważ wysiadł ze swojego pojazdu i zaczął pukać do okolicznych domów, szukając osoby o imieniu Jarek.

 - Wyszliśmy z sąsiadem na zewnątrz, mężczyzna pukał już do drzwi kolejnego domu. Gdy go zawołaliśmy, zaczął uciekać, a my pobiegliśmy za nim - relacjonuje Tomasz Miler, który był jednym ze świadków zdarzenia, to przed jego domem doszło do kolizji.

Zastępca burmistrza wraz z sąsiadem Wojciechem Racinowskim biegli za mężczyzną, który postanowił schować się w jednej z klatek schodowych bloku przy ul. Sienkiewicza. Powiadomiony o tym patrol podjechał pod wskazany adres, a następnie funkcjonariusze wyprowadzili mężczyznę z klatki.

- W wydychanym powietrzu miał 0,78 mg, czyli ponad 1,6 promila. Został już zwolniony do domu – mówi Marcin Karpierz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

Mężczyzna będzie odpowiadał za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, ucieczkę z miejsca zdarzenia, a także zapewne będzie musiał pokryć koszty naprawy uszkodzonego auta.

- Ford jest mocno uszkodzony, ponieważ Peugeot najpierw uderzył w tył, a potem w bok tego pojazdu – mówi jeden z mieszkańców ul. Reymonta.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu