eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Nowe pociągi na trasie Gryfino - Szczecin już w marcu

Autor: Archiwum

Będzie sześć nowych połączeń na trasie Szczecin – Gryfino. Marszałek województwa we współpracy z gminami w marcu uruchomi nowe pociągi w ramach pilotażu Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej

Nowe pociągi wejdą do rozkładu jazdy 11 marca i zagęszczą siatkę połączeń w pasmach największego zainteresowania. Również do Goleniowa będzie łatwiej dojechać ze Szczecina, zwłaszcza wieczorem. Z inicjatywą uruchomienia dodatkowych połączeń wystąpił marszałek Olgierd Geblewicz. Finansowanie zapewnią zainteresowane samorządy: Województwo Zachodniopomorskie, Miasto Szczecin, Gmina Goleniów oraz Miasto i Gmina Gryfino. Łączny koszt nowych pociągów to ponad 1,1 mln zł. Samorządy złożą się na tę kwotę po równo.

- To część prac nad SKM-ką, która ma wznieść komfort podróżowania w obrębie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego na zupełnie nowy poziom. Nowe połączenia są tego namiastką. Ułatwią życie tysiącom mieszkańców, pozwolą lepiej ułożyć sobie dzień. Dzięki temu wzrasta mobilność i konkurencyjność takich osób na rynku pracy. Wieczorne pociągi zwiększają też szanse na uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, które naturalnie kumulują się w stolicy regionu. Jest szansa, że zmniejszy to ilość aut na szczecińskich ulicach. Będziemy obserwować, jakim zainteresowaniem cieszyć się będą nowe połączenia – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Nowe pociągi startują 11 marca.

Godziny odjazdów na trasie Szczecin-Gryfino: 8:15, 12:05, 14:20, 16:54, 17:45.

Trasa Gryfino-Szczecin: 8:47, 11:51, 15:45, 16:19, 18:43, 19:36.

Czas podróży to 22 minuty.

Do Goleniowa ze Szczecina Głównego odjedziemy o godzinach: 5:19, 13:40, 22:45, a z Goleniowa do Szczecina o następujących porach: 6:27, 15:55, 23:25. Czas podróży to 33 minuty.

Przewozy realizowane będą nowoczesnym taborem dostępnym dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz z możliwością przewozu rowerów, wózków i siecią WiFi. To tanie (cena biletu Szczecin – Goleniów to 7,50 zł, a Szczecin – Gryfino to 6,50 zł) i wygodne rozwiązanie. Dodatkowe pociągi wykonają do końca obowiązywania bieżącego rozkładu jazdy pociągów 2017/18 pracę eksploatacyjną około 97 tys. pociągokilometrów.

 

(red./ Biuro Prasowe Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu