eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Nowe ścieżki i tysiąc nowych roślin!

Autor: Tomasz Obacz

Wykonawca prac związanych z rewitalizacją Parku Miejskiego w Gryfinie na początku zajął się ścieżkami, których dotychczasowy stan pozostawiał wiele do życzenia. W ramach tego projektu w późniejszym czasie pojawi się m.in. w tym miejscu wiele nowych roślin

Jak dotąd wykonawca nie napotkał na żadne większe trudności podczas prac. Rozpoczęły się one od budowy nowych ścieżek w parku. Poza tym w parku wycięte mają zostać m.in. stare drzewa i krzewy. Z uwagi na fakt, że rozpoczął się już okres lęgowy ptaków, na każdą wycinkę zgodę będzie musiał wydać ornitolog. Najważniejsze jednak, że w zamian dokonane zostaną nowe nasadzenia i to w dużej ilości. W samym parku nasadzonych zostanie około 700 drzew i krzewów. Z kolei przy ul. Kołłątaja i na Górce Miłości ma zostać posadzonych łącznie około 300 nowych roślin. Dzięki temu, w ramach tego jednego zadania, w Gryfinie pojawi się około tysiąca nowych drzew i krzewów!

Projekt pn.:Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Gryfinie oraz terenu Górki Miłości i terenu przy ulicy Opolskiej i Kołłątaja, wspófinansowany jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

 

Więcej na temat samej inwestycji można przeczytać w obecnym numerze Gazety Gryfińskiej.

 

Poniższe zdjęcia zostały wykonane dzisiaj

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu