eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

O niezwykłych kobietach

8 marca, a więc w Dniu Kobiet, w galerii Centrum Informacji Turystycznej zostanie otwarta wystawa „Niezwykłe szczecinianki”, którą przygotowały Książnica Pomorska i Archiwum Państwowe w Szczecinie

Gryfino od zawsze było ścisłe związane ze stolicą naszego województwa.

- Współcześnie mieszkańcy naszego miasta jeżdżą tam do pracy, na zakupy, do kina, muzeów, teatrów, na festiwale artystyczne czy do lokali gastronomicznych. Dlatego co jakiś czas w galerii Centrum Informacji Turystycznej prezentujemy wystawy związane z tym miastem - informuje Sebastian Rożko w gryfińskiego CIT.
Najnowsza ekspozycja poświęcona będzie niezwykłym kobietom w dziejach Szczecina - aktorkom, nauczycielkom, architektkom. Po prostu kobietom z charakterem. Wystawa przypomni sylwetki m. in. Danuty Walas Kobylińskiej - pierwszej w Polsce kobiety kapitana żeglugi wielkiej, Janiny Szczerskiej - założycielki pierwszej w powojennym Szczecinie polskiej szkoły ponadgimnazjalnej, aktorek filmowych - Dity Parlo i Stanisławy Engelówny. Pojawią się także dwa akcenty gryfińskie - niezwykłych mieszkanek naszego miasta - zaprezentowane przez gryfińską bibliotekę publiczną.

Wystawa będzie dostępna do 30 marca od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00. Wstęp wolny.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu