eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Okazało się, że nie ma prawa jazdy

Autor: KPP Gryfino

Trudne warunki atmosferyczne były przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w dniu dzisiejszym około godz. 5.10 na drodze pomiędzy miejscowościami Rożnowo i Pniewo.

Kierujący samochodem osobowym marki Ford Mondeo Arkadiusz K., 20 letni mieszkaniec powiatu myśliborskiego, jadąc w kierunku Pniewa z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. W wyniku tego zdarzenia zarówno kierujący, jak i pasażerka (21 letnia kobieta, również mieszkanka powiatu myśliborskiego) nie odnieśli widocznych obrażeń. Niemniej jednak kobieta uskarżała się na ból głowy, dlatego też została przewieziona do Szpitala Powiatowego w Gryfinie na obserwację. 

Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący samochodem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna dopiero w miesiącu sierpniu miał przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.

Mężczyzna odpowie zarówno za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień, jak i stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym przypadku brak umiejętności i doświadczenia kierowcy połączone trudnymi warunkami panującymi skutkowały niebezpiecznym zdarzeniem. Na szczęście obeszło się bez poważnych obrażeń. 

Pamiętajmy wsiadając do auta, że warunki atmosferyczne są trudne i kierowanie pojazdami mechanicznymi wymaga dodatkowej uwagi i ostrożności.

Od wczoraj pogoda niestety nie sprzyja kierowcom. Padający deszcz ma wpływ na ograniczenie widoczności ale przede wszystkim powoduje, że jezdnia jest mokra i śliska zatem wybierając się w drogę należy jechać ostrożnie, dostosowując prędkość do warunków panujących na drodze.

 

~ KPP Gryfino.

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu