eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

OSP z naszej gminy otrzymają torby i defibrylatory

Autor: UMiG w Gryfinie

W poprzednim tygodniu w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie zastępca Burmistrza Gryfina Tomasz Miler oraz skarbnik Beata Blejsz podpisali umowę z Dyrektorem Departamentu Spraw Rodzinnych i Nieletnich Ministerstwa Sprawiedliwości Mikołajem Pawlakiem na realizację zadania pn. „Doposażenie Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Gryfino w sprzęt ratownictwa medycznego” z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości

Jak informują w gryfińskim magistracie, gmina Gryfino w ramach podpisanej umowy zakupi 4 szt. toreb ratowniczych R1 i 4 szt. defibrylatorów AED. Trafią one do jednostek OSP w Chwarstnicy, Radziszewie, Sobieradzu i Wełtyniu.

- Zakupiony sprzęt zwiększy poziom bezpieczeństwa osób przebywających na terenie Gminy Gryfino oraz wzrosną możliwości udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanym w wyniku przestępstw, wypadków komunikacyjnych, pożarów i innych zdarzeń zagrażających życiu – czytamy w komunikacie.

Całkowita wartość zadania wyniesie: 39 196,00 zł, z czego dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości to 38 804,04 zł. Wkład własny gminy wynosi 391,96 zł.

 

dost./to

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu