eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pantery rozszarpały rywala. RIP RIP City [*]

W piątkowych derbach Gryfina w koszykarskiej MLB, zdecydowanie lepszy okazał się zespół Gryf-Panthers. Wielokrotni mistrzowie rozgrywek pokazali tym samym, że ich czas jeszcze nie minął, a chłopaków z RIP czeka sporo pracy na treningach

Rzeczywistość okazała się nie mieć za grosz baśniowego klimatu, gdzie słabszy, przy odrobinie szczęścia, sprytu i często boskiej pomocy, potrafi pokonać silniejszego rywala.

- Co tu dużo mówić. Strasznie nas zlali. Zagrali świetnie, jak na mistrzów przystało – krótko podsumował derby Miłosz Dudkiewicz.

Nie pozostało mu nic innego. Pantery wygrały bowiem aż 95:52, będąc lepszym zespołem w każdym elemencie. Z przebiegu meczu, o zaciętości można mówić tylko w pierwszej kwarcie. Wynik 13:12 dla „Panter” mógł dawać nadzieje ich młodszym przeciwnikom. Te zostały jednak rozwiane w kolejnych minutach pojedynku.

Więcej w dzisiejszym wydaniu "Gazety Gryfińskiej".