Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

PGE wesprze gryfińską placówkę

Porozumienie zawarte pomiędzy starostwem a spółką PGE pozwoli uczniom Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 korzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników elektrowni oraz zyskać dodatkowe uprawnienia niezbędne do przyszłej pracy zawodowej.

Dyrektor oddziału ZEDO Wojciech Dobrak oraz starosta gryfiński Wojciech Konarski podpisali dziś list intencyjny, dzięki któremu możliwa będzie współpraca pomiędzy PGE a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie. Spotkanie w tej sprawie odbyło się w budynku starostwa przy ul Sprzymierzonych 4, w obecności przedstawicieli elektrowni, radnych oraz dyrekcji i uczniów ZSP 2.
- To spotkanie jest przede wszystkim ważne dla naszych uczniów. Miejmy nadzieję, że będzie to wstęp do dalszej współpracy – mówiła Joanna Mendrygał, dyrektor ZSP2.
Porozumienie obejmie działania związane ze szkoleniem uczniów oraz wspieraniem ich inicjatyw na terenie naszego powiatu. Głównym celem porozumienia ma być kształcenie przyszłych kadr, specjalistów oraz wykwalifikowanych pracowników, którzy dzięki współpracy będą mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników spółki PGE, co w przyszłości przełoży się na uatrakcyjnienie ich oferty przedstawianej przyszłym pracodawcom. Obecny na sali podczas podpisywania listu intencyjnego przewodniczący rady miasta Mieczysław Sawaryn mówi, że to krok w dobrym kierunku.
- To bardzo dobra informacja, oznacza, że ten zakład się rozwinie, co byłoby dla nas najlepszą wiadomością – mówił przewodniczący.
Podpisane porozumienie to także możliwość realizacji zadań, niezwiązanych bezpośrednio ze szkoleniem uczniów na terenie elektrowni. Dzięki temu możliwe będzie również organizowanie wspólnych seminariów, imprez kulturalnych oraz wspieranie innych działań związanych z promocją placówki i edukacją młodzieży.
Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo w najbliższym numerze Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu