eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Agata Piekarz Mistrzynią Polski! Marcelina Osińska ze srebrem! Hermes liderem klasyfikacji medalowej [AKTUALIZACJA]

Przed chwilą rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Już pierwsza konkurencja z udziałem zawodniczek Hermesa Gryfino przyniosła medalowe żniwo. Podopieczne trenera Jana Podleśnego wywalczyły bowiem złoto i srebro

O 15:15 odbył się finał chodu sportowego w kategorii U-18 dziewcząt. Najszybciej dystans 3000 metrów pokonała Agata Piekarz. Podopieczna trenera Jana Podleśnego, która jest wielokrotną mistrzynią kraju, zarówno pod dachem, jak i na otwartym stadionie, przez niemal kwadrans samotnie zmierzała do linii mety.

Przekroczyła ją w czasie 14 minut 43 sekund i 58 setnych, słabszym od jej rekordu życiowego. Najważniejsze było jednak to, że wywalczyła kolejne złoto do swojej kolekcji.

Radość gryfińskiego obozu jest tym większa, że jako druga na mecie znalazła się Marcelina Osińska. To wielki sukces zważyszy, że był to jej pierwszy start w kategorii juniorek młodszych! Wcześniej wywalczyła złoty medal na MP młodziczek.

Po godzinie 16.00 na bieżnie wyszły juniorki starsze, w tym Michalina Zembik. Zawodniczka Hermesa ukończyła zawody na czwartej pozycji, tracąc do podium pół minuty.

Dwa medale sprawiły, że po pierwszym dniu Hermes jest na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej mistrzostw. Jutro kolejne starty naszych lekkoatletów. MP potrwają w Toruniu do niedzieli.