eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pierwsze warsztaty Sztukowania Miasta 2018

Niewidzialne Miasta to twórcza propozycja organizowana przez gryfińskie stowarzyszenie Środowisko Inicjatyw Artystycznych Hybadu w ramach Sztukowania Miasta 2018, a skierowana do pojedynczych uczestników w różnym wieku oraz do całych rodzin z dziećmi od 6. roku życia

Punktem wyjścia do pracy podczas zajęć organizowanych w ramach Sztukowania Miasta 2018, będą fragmenty książki Italo Calvino pt. „Niewidzialne miasta”. 

- Znajdujemy w niej miasto Dionira o sześćdziesięciu srebrnych kopułach lub Oktavię - miasto-pajęczynę, rozpięte między dwiema stromymi górami. Jest też miasto Hersylia, gdzie mieszkańcy rozciągają między domami nici. Uczestnicy warsztatów sprawdzą, w jaki sposób tekst książki może stać się inspiracją dla wyobraźni i spróbują przekształcić to w konkretną strukturę przestrzenną. Uczestnicy zbudują więc wspólnie makiety lub stworzą inną formę swojego postrzegania jednego z opisanych w książce miast - informuje Edyta Waszak, pomysłodawczyni i prowadząca.

Pierwsze warsztaty - tzw. starter, który stanowi zapowiedź szerszych, wrześniowych działań w ramach akcji Niewidzialne Miasta - rozpoczną się 16 czerwca w południe w Gryfińskim Domu Kultury przy ul. Szczecińskiej 17. Organizatorzy zachęcają do kontaktu mejlowego z liderką i prowadzącą warsztaty - Edytą Waszak, gryfinianką i animatorką dziecięcych działań kulturalnych w Szczecinie. Zapisy z podaniem wieku oraz imion i nazwisk uczestników, a także ewentualne zapytania należy kierować na adres edytawaszak@gmail.com.

Udział w warsztacie jest bezpłatny, ale liczba jego uczestników jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu