eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pierwsze zajęcia mają za sobą

Autor: Ośrodek Pomocy Społecznej w Gryfinie

Uczestnicy projektu „Skuteczna pomoc – kompleksowe wsparcie” rozpoczęli zajęcia. Wczoraj odbył się warsztat wzmacniający, który poprowadził Radosław Cieśluk

Jak informują pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryfinie, warsztat prowadzony były w formie zabawy, natomiast każdy jego element niósł za sobą ważny przekaz. Grupa rozpoczęła swą pracę od komunikacji niewerbalnej w praktyce. Każdy uczestnik musiał ustawić się od najmłodszego do najstarszego wiekiem, ale przy tym nie używając słów. Ta prosta zabawa okazał się nie lada wyzwaniem, ale przede wszystkim pokazała, że mowa niewerbalna do łatwych nie należy.

W trakcie zajęć rozmawiano również m.in. o efekcie pierwszego wrażenia, o własnych talentach oraz o tym jak istotna jest dobra komunikacja między ludźmi. Zajęcia pomogły wszystkim w poznaniu się, co z pewnością zaowocuje lepszą współpracą w kolejnych warsztatach. Grupa ma już swoją nazwę „Młodzi gniewni +lwie serce+ samotni i zaradni oraz wesołe gduły”. Dzisiaj oraz w piątek odbywać się będą indywidulane spotkania z Panem Radosławem.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2012, Oś Priorytetowa VII, Działanie 7.1.

 

dost./to

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu