eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Piesi znów na celowniku funkcjonariuszy służb mundurowych

Autor: KPP w Gryfinie

Funkcjonariusze gryfińskiej drogówki wraz ze strażnikami miejskimi przeprowadzili działania mające na celu promowanie bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pojawili się w rejonach przejść dla pieszych na drodze krajowej nr 31

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie wraz z pracownikami straży miejskiej  prowadzili działania profilaktyczne, które ukierunkowane były na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym. Zimą piesi są szczególnie narażeni na uczestnictwo w zdarzeniach drogowych. Zmienna pogoda, liczne opady i szybko zapadający zmrok znacząco wpływają na ten stan rzeczy. Słabo oświetlone w niektórych miejscach pobocza dróg mogą powodować, że ubrany w odzież o szarym zabarwieniu pieszy może być dla kierującego mało widocznym cieniem. Pamiętajmy, że odpowiedzialność za niebezpieczne zdarzenia drogowe leży zarówno po stronie kierujących pojazdami, jak i pieszych, którzy są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W ramach prowadzonej profilaktyki promującej bezpieczeństwo, policjanci w rejonach przejść dla pieszych zwracali szczególną uwagę na obowiązek przestrzegania przepisów ruchu drogowego przez kierujących, jak i pieszych.

Działania te uzmysłowić miały pieszym, że w głównej mierze to oni powinni zadbać o własne bezpieczeństwo. Dobierając odpowiednią do pory roku kolorystykę odzieży ułatwiającą dostrzeżenie przez kierujących pojazdami. Ważne jest, aby uzmysłowić niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, że powinni stosować elementy odblaskowe również w obszarze zabudowanym, gdzie mogą być niedostatecznie widziani przez kierujących pojazdami.

Podczas działań policjanci i strażnicy miejscy wręczali pieszym uczestnikom ruchu drogowego elementy odblaskowe.

(red./KPP w Gryfinie)

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu