eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

PKS przewiezie nas za ponad 3 miliony!

Nie było żadnej niespodzianki przy okazji rozstrzygnięcia przetargu na wykonywanie przewozów autobusowych mieszkańców na terenie gminy Gryfino oraz na trasie Szczecin – Dolna Odra w 2018 roku. Tak jak w poprzednich latach, wygrał szczeciński PKS, z tą różnicą, że w porównaniu chociażby do ubiegłego roku, zgarnie za to znacznie więcej pieniędzy

Tak jak to bywało we wcześniejszych latach, tak i teraz do ogłoszonego przez gminę zamówienia zgłosił się tylko PKS Szczecin, który od lat świadczy te usługi na naszym terenie. Umowa obowiązywać będzie do końca 2018 roku.

PKS wygrał przetarg, mimo że zaproponował w swojej ofercie większą kwotę, niż gmina chciała przeznaczyć na ten cel. Magistrat planował wydać w 2018 roku na transport publiczny 3 miliony złotych. Oferta szczecińskiego przewoźnika opiewa na kwotę 3 294 700 zł. Nie oznacza to, że transport będzie dokładnie tyle kosztował. Ta cena ulegnie najpewniej zmianie, ponieważ gmina co miesiąc rozlicza się z przewoźnikiem za wykonane kursy.

Jednak patrząc na rozstrzygnięcie przetargu sprzed roku, już wiadomo, że gmina, czyli my podatnicy, wydamy więcej na ten cel. W 2017 roku PKS wygrał przetarg proponując kwotę 2.690.300 zł, czyli o ponad 600 tysięcy zł mniejszą niż teraz! Wpływ na to może mieć chociażby fakt, że w tym roku linia „Z” jeżdżąca do strefy przemysłowej ma kursować już pełne 12 miesięcy. Dodatkowe kursy pojawiły się również w soboty. Poza tym, na rynku nastąpił ogólny wzrost cen, na który wpływ mają chociażby ceny paliw. Z czego gmina zamierza pokryć prawie 300 tys. zł większą kwotę niż przygotowano na ten cel? Ostatnia płatność nastąpi w 2019 roku, czyli już ze środków z kolejnego budżetu.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu