eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Platforma premiami uderza w Pawła Muchę

Autor: dost.

W miniony piątek na ulicach Gryfina mieszkańcy mogli zauważyć billboard informujący o wysokości premii jaką otrzymał Paweł Mucha, sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta RP pochodzący z naszego miasta

Tak przeprowadzenie akcji tłumaczy Dariusz Wojewoda, dyrektor Biura Zarządu Regionu Zachodniopomorskiego Platformy Obywatelskiej RP:

- W ubiegły piątek tj. 6.04 do Gryfina przyjechał konwój wstydu informujący mieszkańców miasta, że Paweł Mucha sekretarz stanu w kancelarii Prezydenta i radny województwa zachodniopomorskiego wziął 38 tys. złotych premii. Buta polityków PiS, którzy mówią, że nie mają, za co wyżyć do pierwszego albo, że 10 tysięcy to mało. W sumie przez 2 lata u władzy PiS rozdało sobie i swoim kolegom ponad 2 miliardy złotych nagród, dotacji i wsparcia. Tak żerują na pieniądzach Polaków. PiS utracił kontakt z rzeczywistością. Z takiej podłości wobec obywateli trzeba ich rozliczyć przy urnie wyborczej. Po deklaracji Prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego Platforma Obywatelska żąda zwrotu premii do budżetu państwa a nie na konto Caritas – informuje Dariusz Wojewoda.

 

O sprawie więcej napiszemy w jutrzejszym numerze Gazety Gryfińskiej.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu