Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Podsumowali swoją pracę w zakresie edukacji [GALERIA]

Autor: Tomasz Obacz

W gryfińskim magistracie odbyła się w poprzednim tygodniu konferencja prasowa, podczas której przedstawione zostały zrealizowane w ostatnich latach projekty edukacyjne przez gminę Gryfino ze środków zewnętrznych. Mówiono również o projektach w trakcie realizacji oraz tych, które będą miały zostać zrealizowane w przyszłości

Podczas jej trwania poinformowano, że w latach 2015 – 2018 gmina Gryfino zrealizowała łącznie 13 projektów z udziałem środków zewnętrznych. Ich łączna wartość wynosi 4.752.554,36 zł. Gmina ze swojego budżetu wydała na te zadania razem 1.562.248,86 zł.

Z zaplanowanych w najbliższej przyszłości projektów mówiono m.in. o programie ”Edukacja językowa dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Niemiecki i Polski jako język obcy”. Gmina Gryfino jest jednym z kilku partnerów tego projektu, którego budżet wynosi 176.193,40 euro. Wkład własny gminy to 26.429.01 euro. Projekt ma się rozpocząć w IV kwartale 2018 i zakończyć w sierpniu 2021 roku. W ramach tego programu w szkołach podstawowych i przedszkolach odbędą się dodatkowe zajęcia języka niemieckiego. W szkołach podstawowych będą to dwie godziny lekcyjne w tygodniu, a w przedszkolach dwa razy po pół godziny w tygodniu. Napisany zostanie również podręcznik do nauki języka niemieckiego przygotowany przez wszystkich partnerów zadania oraz Uniwersytet Szczeciński. W ramach tego projektu doposażone mają zostać także pracownie komputerowe i językowe w gminnych placówkach oświatowych. Umowa ma zostać podpisana jeszcze w tym miesiącu. Wtedy też rodzice będą mogli poznać więcej szczegółów dotyczących zapisania swojego dziecka na dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego.

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu