eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

M. Sawaryn chwali się ministerialnym poparciem?

Choć czas powyborczych gratulacji już minął, burmistrz pochwalił się nam dzisiaj - jak rozumiemy - szczególnym dla niego wsparciem. Czy ma to związek z niefortunnym dla jego obozu rozdaniem w nowej Radzie Miasta?

Gratulacje od Joachima Brudzińskiego sterującego MSWiA wpłynęły niedawno drogą oficjalną do UMiG Gryfino, o czym M. Sawaryn pochwalił się dziś jednemu z naszych dziennikarzy. Minister pochodzący ze Świnoujścia ma rzekomo niezwykle mocną pozycję w PiS. Kilkukrotnie gościł w naszym mieście, lobbując m.in. za rozbudową elektrowni. Krążą pogłoski o serdecznych relacjach obu panów, a gryfińskie wizyty polityków PiS'u wysokiego szczebla mają być ich potwierdzeniem.

Jak wiadomo M.Sawaryn i jego obóz nie porozumieli się z lokalnymi strukturami PiS w sprawie utworzenia koalicji w radzie miasta. Czyżby prezentowany list oraz moment, w którym wypłynął na światło dzienne był częścią "grubszego" planu? Możliwe, że tak wymowne poparcie ma na celu zachęcenie partyjnych dołów PiS'u w Gryfinie do większego namysłu nad realizowaną - w nieformalnej koalicji ze stronnikami PO i Nowoczesnej - polityki. A może po prostu rozsyłany jest z klucza do wielu burmistrzów i prezydentów sympatyzujących z PiS? Co Wy sądzicie na ten temat?

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu