Advertisement
eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pomóżmy Abi połączyć się ze światem! Mamy mało czasu!

Abi wraz ze swoją mamą Mariolą
Abi wraz ze swoją mamą MarioląAutor: dost.

Abigail Skopińska z Gryfina w 2010 roku cudem przeżyła poważny wypadek. Po ośmiu latach gehenny ma szansę na dofinansowanie zakupu Cyber-oka, które umożliwiłoby jej lepszy kontakt z bliskimi. Pieniądze przepadną, jeżeli rodzina nie zbierze brakującej kwoty i nie kupi sprzętu do 17 grudnia!

Do wypadku doszło 21 września 2010 roku. Abi wraz ze swoją 13-letnią siostrą jechały samochodem po niemieckiej stronie, niedaleko Gryfina. Droga była remontowana i w powietrzu unosił się pył utrudniający widoczność. Ich auto nagle uderzyło w przydrożne drzewo. W wyniku wypadku doznała rozległego urazu czaszkowo-mózgowego, miała roztrzaskane biodro oraz spastykę czterokończynową. Dziewczyna od czasu wypadku nie mówi. Obecnie bliscy komunikują się z Abi zadając jej pytanie, po czym wymieniają możliwe odpowiedzi oczekując na reakcję mrugnięcia okiem, czy podniesienia ręki.

W tym roku pojawiła się szansa na zakup Cyber-oka. W dużym skrócie jest to monitor, który wyłapuje, w który punkt ekranu właśnie patrzymy. Na ekranie pojawiają się różne zwroty, gdy się na nie spojrzy, zostają one zaznaczone, a dodatkowo lektor je odczytuje. Ułatwiłoby to gryfiniance kontakt z bliskimi. Koszt takiego sprzętu wynosi 24 tys. zł. Rodzinie udało się uzyskać dofinansowanie przez PCPR w Gryfinie wysokości 10 tys. zł. Pieniądze te jednak przepadną, jeśli Cyber-oko nie zostanie zakupione do 17 grudnia. Aby do tego nie dopuścić, należy zebrać brakujące pieniądze. Każdy z nas może pomóc w zebraniu potrzebnych środków.

 

We wtorkowym numerze Gazety Gryfińskiej ukaże się obszerny artykuł na ten temat. Gazeta Gryfińska i portal egryfino.pl dołączają się do prośby rodziny o pomoc w zbiórce na zakup Cyber-oka.

 

Zbiórka na Cyber-oko odbywa się na stronie pomagacie.pl, pod tym linkiem: https://pomagacie.pl/zbiorka/cyber-oko/

 

Możesz również pomóc, wpłacając pieniądze na subkonto Abi:

Fundacja Złotowianka

Spółdzielczy Bank Ludowy Zakrzewo

25 8944 0003 0002 7430 2000 0010

Tytułem: Darowizna dla Abigail Skopińska, S/82

 

 

Dodaj komentarz

Wysyłając komentarz akceptujesz zapisy regulaminu