eGryfino - Portal eGryfino - sport, kultura, informacje, wydarzenia - informacje z powiatu gryfińskiego.

Pracowita majówka kajakarzy. Trzy zawody w trzy dni!

Ogólnopolskie Regaty Kajakowe, za względu na sporą ilość majówkowych imprez, nie odbyły się jak co roku pierwszego maja, tylko dnia 29 kwietnia. Innym powodem takiego stanu rzeczy był napięty harmonogram startów. Podopieczni trenera Lesława Dumy wystartowali bowiem także w Nowej Soli i Gorzowie Wielkopolskim

Na 25. Ogólnopolskich Regatach Kajakowych z okazji ,,Dni Gryfina 2018’’ do naszego miasta zawitało osiem klubów sportowych: G’POWER Gorzów, K.S ,,Admira" Gorzów, MOSW Choszczno, UKS ,,Victoria’’ Wałcz , UKS ,, Kajak’’ Trzcianka, K.S ,,Orzeł’’ Wałcz, KS ,,Wiskord’’ Szczecin i  KS ,,Energetyk’’ Gryfino.

Zawody rozegrane zostały na dystansie 1500 metrów. Wystartowało 143 zawodników w kategoriach: dzieci, młodzików i juniorów.

XI – miej. Olgierd Chodubski, XXII –miej. Kubiak Albert

Z kolei w Nowej Soli wystartowało 210 zawodników z ośmiu klbów. Przy mocnej konkurencji i ładnej pogodzie zawodnicy Energertyka łatwo skóry nie sprzedali  i zajęli następujące miejsca:

IV- miejsce Artur Wojciechowski – Sylwester Welzandt

Ostatni majówkowy start kajakarzy z Gryfina to występ w Gorzowie Wielkopolskim.

- Regaty poświęcone były znakomitemu trenerowi kadry olimpijskiej kobiet, Piotrowi Głażewskiemu. Regaty rozegrane na rzece Warcie, gdzie zawodnicy mieli do pokonania dystans 1000 metrów. Udział wzięło dziesięć klubów sportowych a wystartowało 232 zawodników w 29 biegach finałowych - wylicza trener Lesław Duma, dodając, że jego podopieczni podtrzymali dobrą passę medalową. Zdobyli następujące miejsca: